KONTAKT

Nasz adres:
ul. 3 Maja 12
41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 601 454 023
E-mail: neuron01@o2.pl
WWW: neuron-society.eu

Wszelką pomoc i wsparcie finansowe na działalność statutową można wpłacać na konto:
BNP Paribas Bank Polska S.A. nr
39 1750 0012 0000 0000 3896 5368
z dopiskiem "SERCE"


REALIZOWANE PROJEKTY


NASI PARTNERZY

Imprezy rekreacyjno-sportowe

Aby osoby niepełnosprawne włączyć do społeczeństwa nie wystarczają same zabiegi typu medycznego, ale potrzebna jest rehabilitacja kompleksowa, potrzebny jest relaks i odprężenie a te efekty osiąga się najszybciej przez sport. Sport powinien być ważnym czynnikiem terapeutycznym i profilaktycznym a dla osób niepełnosprawnych zagadnieniem o wiele ważniejszym. Za pomocą sportu osoba niepełnosprawna najłatwiej może przekroczyć barierę zahamowań psychicznych i fizycznych jaka go dzieli od osób zdrowych.

Jednym z ważniejszych walorów moralnych sportu inwalidzkiego jest jego amatorstwo. Pobudką działania sportowego jest sama radość czynu, potrzeba usprawniania funkcji i działania własnego ciała i umysłu. Sport daje możliwość „wyjścia do ludzi”, zapomnienia o kalectwie, poczucia własnej wartości. Sport ludzi niepełnosprawnych należy traktować nie jako uzyskanie samej tylko sprawności lecz także jako dziedzinę rehabilitacji której wartość polega na czerpaniu radości z życia, odzyskiwania wiary we własne siły i możliwości. Sport ma również duże znaczenie psychologiczne. Pomaga osobom niepełnosprawnym zaakceptować własne kalectwo, pomaga w zintegrowaniu się ze społeczeństwem w pokonywaniu barier w uwierzeniu w siebie.

Sport niepełnosprawnych przeszedł daleką drogę, aby pokazać wszystkim jak osoby niepełnosprawne mogą walczyć i odnosić sukcesy nie tylko w igrzyskach ale również w zawodach sportowo-rekreacyjnych. Sport rekreacyjny skutecznie pomaga osobom niepełnosprawnym w zwalczaniu negatywnych modyfikacji osobowości, oraz stanów lękowych i depresyjnych.

Dąbrowa Górnicza
GÓRA
Kopiowanie jak i rozpowszechnianie wszelkich zdjęć bądź treści zawartych na stronie bez zgody autora zabronione.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Stowarzyszenie NEURON © 2007