Dnia 12.10.2011 w siedzibie Stowarzyszenia „NEURON” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym w Dąbrowie Górniczej podsumowano I etap projektu pn. „popularyzacja krótkofalarstwa wśród osób niepełnosprawnych, jako innej formy w komunikowaniu”. Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele władz miasta Dąbrowy Górniczej, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego LOK, przedstawiciele Zarządu Regionalnego Polskiego Związku Krótkofalarskiego oraz osoby niepełnosprawne uczestniczące w projekcie. Głównym celem projektu była aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez inną formę komunikacji, która jednocześnie spełniała olbrzymią rolę społeczno-wychowawczą.

Efektem I etapu projektu czterech jego uczestników zdobyło pozwolenia radiowe w kategorii I. Są nimi :
- Weronika Filipczyk – znak SQ9KRA
- Tomasz Słaby – znak SQ9SHT
- Michał Bagiński – znak SQ9KRB
- Piotr Zandecki – znak SQ9PNM
W trakcie podsumowania I etapu otrzymali oni pozwolenia radiowe, drobne upominki ufundowane przez UM Dąbrowa Górnicza oraz Stowarzyszenie NEURON. Otrzymali również honorowe odznaki z okazji 65-lecia LOK, oraz sprzęt marki „RADMOR” od Klubu Łączności LOK SP9KDC z Dąbrowy Górniczej.
Podjęto również starania, aby utworzyć integracyjny klub krótkofalarstwa osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że uda to się jeszcze w tym roku – mówi przyszły szef klubu Michał Bagiński. Władze miasta obiecały wsparcie w postaci przekazania radiostacji, koledzy z klubów krótkofalarskich pomoc przy jego uruchomieniu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli Nam w realizacji naszych marzeń dodaje Michał Bagiński zwłaszcza Stowarzyszeniu NEURON za pomysł i realizację projektu, władzom Miasta za wsparcie finansowe jak również specjalistom krótkofalarstwa za przekazanie wiedzy z tej dziedziny.
![]() |
Podczas uroczystego podsumowania nie zapomniano również o podziękowaniach dla Pana Stefana Badonia za 45-lecie pracy wśród krótkofalowców jak również dla władz Miasta Dąbrowa Górnicza za wspieranie działań i dobrą współpracę z klubami krótkofalarskimi na terenie miasta. | ![]() |
"Cieszę się,"- mówi Bogdan Zandecki Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia NEURON odpowiedzialny za realizację programu - "że udało się przełamać bariery w komunikowaniu się osób niepełnosprawnych, poprzez prowadzenie łączności radiowych. Ponadto udało się zwiększyć aktywność osób niepełnosprawnych w umiejętności zagospodarowania wolnego czasu jak również popularyzować krótkofalarstwo jako innej dyscypliny sportowej dostępnej dla większości ogółu w tym dla osób niepełnosprawnych."
Projekt realizowany był ze środków finansowych Gminy Dąbrowa Górnicza w ramach zadań publicznych, jako dofinansowanie zadań zleconych, oraz środków finansowych realizatora projektu Stowarzyszenia NEURON.